Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Bilim İnsanlarının Ortak Özellikleri Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 106, 107, 108, 109 Bilim İnsanlarının Ortak Özellikleri Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Bilim İnsanlarının Ortak Özellikleri Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 106 Cevabı

Hangi bilim insanlarının isimlerini biliyorsunuz? Bu bilim insanlarının yaptığı çalışmaların insanlığa katkıları nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Edison ampulü bulmuş ve tüm insanlara büyük bir iyilik yapmıştır. Graham Bell telefonu bularak tüm insanların iletişimini sağlamış ve bugünkü cep telefonlarının temelini atmıştır.

Özlü Sözleri Yorumlayalım

Aşağıdaki söz size neler çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

“İhtiyaç, bütün icatların anasıdır.”
Eflatun
Genel Ağ’dan düzenlenerek alıntılanmıştır (12.06.2018).

  • Cevap: Bütün icatlar aslında insanların bir ihtiyacından doğmuştur. İnsanlar bir icat yaparken insanların bir ihtiyacını belirlemiş ve bu alanda çalışmalar yapmıştır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Buluş yapan kişilerden veya bilim insanlarından birinin hayatını araştırınız. Araştırdığınız kişinin özelliklerinin neler olduğunu defterinize yazınız. Birbirinden farklı dönemlerde, buluş yapan kişilerin veya bilim insanlarının ortak özelliklerini belirlemeye çalışınız. Araştırma sonucunda elde ettiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:  Leonardo Da Vinci (1452 – 1519) İtalyan ünlü sanatçı, ressam ve Rönesans adamıdır. Da Vinci birçok bilimsel buluş, yöntem ve icat yapmıştır. Leonardo Da Vinci yaşadığı zamanın çok ötesinde olan çizimleri ve icatları o günün imkanları dolayısı ile gerçekleştirilememiştir. Tüm bilim adamlarının ortak özellikleri arasında hayal dünyaları geniş, meraklı, çalışkan, umutsuzluğa kapılmayan, disiplinli çalışmaları vardır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

• Albert Einstein, Isaac Newton ve Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ortak özellikleri nelerdir?

  • Cevap: Kararlı, sabırlı, çalışkan, meraklı, hayal gücü yüksek, zeki.

Aşağıda verilen özellikleri inceleyiniz. Buluş yapanlara ve bilim insanlarına ait olan ortak özellikleri tespit ederek işaretleyiniz.

  • Cevap:

 

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 106, 107, 108, 109 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!