Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Bilimsel Etik Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 110, 111, 112 Bilimsel Etik Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Bilimsel Etik Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Ders kitaplarınızın arka sayfalarında niçin kaynakça kısmı vardır? Sizce bu bölüm ne işe yarar? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bu kitabı hazırlarken hangi kaynaklardan yararlanıldığını göstermek için kullanılmıştır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Günlük yaşamda merak ettiğiniz bir konu seçiniz. Seçtiğiniz konuyla ilgili bir araştırma yapınız. Bilimsel etiğe uygun davranarak hazırladığınız çalışmayı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: CAHİT ARF

Selanik’te dünyaya gelen Cahit Arf, 1910-1997 yılları arasında yaşamış dünyaca ünlü bir matematikçidir. Beşinci sınıftayken öğretmeni, ona matematikle ilgilenmesini tavsiye etmiştir. Lisede okul arkadaşlarının çözemediği matematik sorularını kolaylıkla çözmeye başlamıştır. Yeteneği sayesinde ailesi ve öğretmenlerinin dikkatini çekmiştir. Öğrenimine Fransa’da devam etmiştir. Okulunu bitirip Türkiye’ye geri dönerek çalışmalarına devam etmiştir. Kendi adıyla anılan Arf Sabiti, Arf Halkaları ve Arf Kapanışları gibi terimleri bularak matematik ve bilim dünyasına katkıda bulunmuştur. Matematiğe yapmış olduğu köklü katkılardan dolayı 1974’te TÜBİTAK Bilim Ödülü’ne layık görülmüştür.

Aşağıda verilen soruların cevaplarını defterinize yazınız.

Yapacağınız çalışmalarda kullanabileceğiniz bilgi kaynakları nelerdir?

  • Cevap: Genel ağ, ansiklopedi

Yapacağınız çalışmalarda yararlandığınız kaynakları göstermek ve kaynaklarını korumak niçin önemlidir?

  • Cevap: Çünkü kaynaklar emek verilerek hazırlanmıştır. Bu kaynakların hazırlanması bilgilerin saklanması için önemlidir.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 110, 111, 112 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!