Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sanal Ortamda Güvenlik Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 102, 103, 104, 105 Sanal Ortamda Güvenlik Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sanal Ortamda Güvenlik Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

Sanal ortamı kullanırken dikkat edilmesi gereken güvenlik kuralları hakkında neler biliyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

➜ Sanal ortamda telefon numarası, aile bireylerinin adı, doğum yeri gibi kişisel bilgiler paylaşılmamalıdır.
➜ Güçlü bir şifre oluşturulmalıdır.
➜ Güvenilir olmayan sitelere girilmemelidir.
➜ Güvenilir sitelerden alışveriş yapılmalıdır.
➜ Teknolojik aletler, ekranında özel bilgilerimiz varken açık bırakılmamalıdır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 105 Cevabı

Mesafeli alışveriş, güvenli Genel Ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir? Öğrendiklerinizden yararlanarak defterinize yazınız.

  • Cevap: Günümüzde teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması gibi durumlar bilgi teknolojilerinin kullanılmasını sağlamaktadır. İnternetin kullanılmasıyla birlikte mesafeli alışveriş, güvenli genel ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında güvenlik kuralları bulunmaktadır. Bu durumlara karşı uyulması gereken kurallar, tarayıcıların güvenliğinin arttırılması, anti virüs programlarının kullanılması, kimlik bilgilerinin paylaşılmaması, özel güvenlik duvarlarının kullanılması, tarama faaliyetlerinin yapılması gibi kurallardır. Böylece güvenilir bir ortam kurularak internet hizmetlerinden kolaylıkla ve hızlıca yararlanılabilir. Günümüzde güvenlik sorunlarının çözülmesi için bir takım bilgisayar programlarının da özellikle kullanılması gerekir.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 102, 103, 104, 105 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!