Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 3. Ünite İnsanlar, Yerler ve Çevreler Sayfa 86, 87, 88, 89, 90 Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi  Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

Televizyonda doğal afetlerle ilgili bir haber izlediğinizde neler hissediyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bu haberleri izlediğimde çok üzülüyorum ve kendimi orada yaşayan insanların yerine koyuyorum. Onların hallerini anlamaya çalışıyorum.

Okuduğunuz gazete haberine göre deprem, toplum hayatı üzerinde nasıl bir etki oluşturmuştur? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Deprem, can ve mal kaybına neden olmuştur. Toplumu derinden etkilemiş, insanları maddi manevi yıpratmıştır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Okuduğunuz gazete haberine göre selin toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • CevapSelin toplum üzerinde olumsuz anlamda birçok etkisi vardır. Sel yüzünden tarım alanları yok olmakta ve ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar ortaya çıkmaktadır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz çığ olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Çığ afeti yüzünden yollar kapanır ve ulaşımın sağlanması konusunda sıkıntılar yaşanır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz heyelan olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:  Heyelan, yaşam alanlarının tahrip olmasına, can ve mal kaybının oluşmasına neden olur.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

Yukarıda okuduğunuz gazete haberine göre orman yangınının toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. 

  • Cevap: Orman yangınları, yaşam alanlarının yok olmasına, insanların zehirlenmelerine neden olabilmektedir.

Aşağıdaki doğal afetlerden birini seçiniz. Seçtiğiniz doğal afetin toplum hayatı üzerine etkileriyle ilgili bir poster çalışması hazırlayınız. Çalışmayı görsel öğelerle zenginleştiriniz. Yaptığınız çalışmayı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Doğal afetler toplum hayatı üzerinde derin ve kalıcı etkiler bırakmaktadır. Deprem, en fazla can ve mal kaybına neden olan doğal afettir.

Deprem:

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86, 87, 88, 89, 90 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!