Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz? Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Soru: T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının üretime yönelik desteklerinden hareketle devletin üreticiye verdiği destek hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, üretime yönelik olarak destekler sunmaktadır. Bu destekler teşvik paketleri olarak halka ulaştırılmaktadır. Üreticiye verilen destek her geçen gün artmaktadır. Bunun nedeni üretimin istikrarlı bir şekilde gerçekleşmesi, ekili alanların arttırılması, tarımın canlandırılması, tarımda istihdamın da artmasıdır. Devletin teşvik vermesi hemen her çiftçi için geçerli olarak toprağın bakımı, verimliliği, hasadın artması, ürün verimliliği ve kalitesinin artması içindir. Böylece ekonomik kalkınma ve gelişme sağlanmak istenmektedir. Ekonomik kalkınma tarımda ihracatın artması ile mümkün hale gelebilir. Bunun için de teşvik gerekir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 156 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!