Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız. Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız.

Soru:Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumumuzdaki önemi nedir? Yazınız.

  • Cevap:

    Kendi gücümüzü ve olanaklarımızı, başkalarının iyiliği için kullanma yardımlaşma, topluluğu oluşturan bireylerin bir konuda duygu, düşünce ve karşılıklı çıkar birliği içinde olmaları dayanışmadır.

    Hiç bir insan tek başına yaşayamaz, tek başına ihtiyaçlarını karşılayamaz. Her insan bir başka insanın yardımına muhtaçtır. Toplum halinde yaşama insanların birbirleriyle yardımlaşarak ve birbirlerini destekleyerek uyumlu iş görmelerini ortaya çıkarmıştır.

    Maddi yardımlaşma şekli olan her türlü mal ve para yardımında olduğu gibi manevi yardımlaşma da insan yaşamında önemli bir yere sahiptir. İnsanların acılarını, sevinçlerini iyi ve kötü günlerini birlikte paylaşmaları gerekir. Sıkıntı içinde olan yardıma muhtaç durumda bulunan insanlara yardım etmek, hem insani hem de vicdani görevimizdir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!