Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Malazgirt Savaşı ile Miryokefalon Savaşı’nı Anadolu’nun Türk yurdu olmasına katkıları açısından karşılaştırarak değerlendiriniz.

Malazgirt Savaşı ile Miryokefalon Savaşı’nı Anadolu’nun Türk yurdu olmasına katkıları açısından karşılaştırarak değerlendiriniz.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Malazgirt Savaşı ile Miryokefalon Savaşı’nı Anadolu’nun Türk yurdu olmasına katkıları açısından karşılaştırarak değerlendiriniz.

Soru: Malazgirt Savaşı ile Miryokefalon Savaşı’nı Anadolu’nun Türk yurdu olmasına katkıları açısından karşılaştırarak değerlendiriniz.

  • Cevap: Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapıları ardına kadar Türklere açılmıştı. Artık Türkler için Anadolu daha güvenli bir yurt haline gelmişti. Miryakefalon ile zafere ulaşan Türklerin Anadolu’daki hâkimiyetleri kesinleşirken Bizans’ın Anadolu’yu alma ümidi sona ermiştir. Bizans’ın savunmaya, Türklerin taarruza geçtiği zaferin ardından Avrupalılar artık Anadolu’ya Türkiye demeye başlamıştır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!