Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

İnsanlar İlk Çağ’dan günümüze yazı yazmak için nelerden yararlanmışlardır?

İnsanlar İlk Çağ’dan günümüze yazı yazmak için nelerden yararlanmışlardır?  Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

İnsanlar İlk Çağ’dan günümüze yazı yazmak için nelerden yararlanmışlardır?

Soru: İnsanlar İlk Çağ’dan günümüze yazı yazmak için nelerden yararlanmışlardır?

  • Cevap: Kömür, mürekkep gibi günümüzde sıklıkla kullanılan yazı yazma araç gereçlerinin en önemlisi Sümerlerin, yazıldığında üçgen izi bırakan ve çivi şeklinde olan bir aletle,  kil ve balçıktan yaptıkları tabaka  plakalar üzerine yazdıkları Çivi yazısıdır. Bu teknik aynı zamanda ilk yazı türüdür. Çivi yazısının varlığı,  papirüsün kağıdının bulunması ile sona ermiştir.. Yazılan tabletleri fırınlarda pişirdikten sonra, güneşin altında kuruttular. Bu tabletlerin birçoğu neredeyse hiç zarar görmeden günümüze kadar ulaşmış ve tarihi belgeler olarak geçmişe ışık tutmuştur. Sonraları ise papirüs ile kağıtlardan faydalanılmıştır. 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!