Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Veda Hutbesi’nde verdiği mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadasındaki yaşantıyla karşılaştırarak söyleyiniz.

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Veda Hutbesi’nde verdiği mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadasındaki yaşantıyla karşılaştırarak söyleyiniz.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Veda Hutbesi’nde verdiği mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadasındaki yaşantıyla karşılaştırarak söyleyiniz.

Soru:Hz. Muhammed’in (s.a.v) Veda Hutbesi’nde verdiği mesajları Cahiliye Dönemi Arap Yarımadasındaki yaşantıyla karşılaştırarak söyleyiniz.

  • Cevap: Ne yazık ki günümüzde Arap Yarımadası’nda cahillik ve vahşilik hakimdir. Oysa Peygamberimiz zamanında bunları ön gördüğü için Bu cahilleri uyarmıştır. Kadınlarınıza zulm etmeyin onların da sizin üstünüzde hakları olduğunu unutmayın buyurmuşlardır. Müminlere iki emanet bıraktığını bunlardan ilkinin Kuran-ı Kerim diğerinin ise Ehlibeyt’i olduğunu söylemiştir. Ancak Kuran bugün yanlış yorumlanmakta Ehl-i Beyt yani Hz. Muhammed’in soyu ise kendisi öldükten kısa bir süre sonra yine Müslümanlar tarafından Kerbela’da katledilmiştir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!