Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Haberde gençlerin şehre göç etmesinin sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

Haberde gençlerin şehre göç etmesinin sebepleri neler olabilir? Açıklayınız. Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Haberde gençlerin şehre göç etmesinin sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

Dağ Köylerinde Yaşlılardan Başka Kimse Kalmadı
Gençlerin şehre göç etmesi sebebiyle dağ köyleri terk edilmiş köylere döndü. Bir zamanlar cıvıl cıvıl olan köyler yaşlılara kaldı. Çoğu köyde 60 yaşın üzerinde 3-5 kişi yaşıyor. Her şeye rağmen köylerini terk etmeyen yaşlılar, sessizliğe bürünen köylerini beklemeye devam ediyor. Birçok köyde 60 yaşın altında kimse yaşamıyor. Binlerce dönüm arazi ekilip biçilmiyor.
Bursa iline bağlı Harmancık ilçesinin Çakmak ve Çamoğlu köylerinde insanlar köyleri terk ettiği için evler harabeye dönmüş vaziyettedir.

Soru: Haberde gençlerin şehre göç etmesinin sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Şehirlerde eğitim olanakları ve iş imkanları daha iyi olduğu için gençler göç etmiş olabilir. Ayrıca şehirde ulaşım gelişmiştir ve daha etkin bir sosyal hayat vardır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 11 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!