Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Günümüzdeki giysi ve ayakkabılarla metinde anlatılanlar arasında ne gibi benzerlikler ve farklılıklar bulunmaktadır?

Günümüzdeki giysi ve ayakkabılarla metinde anlatılanlar arasında ne gibi benzerlikler ve farklılıklar bulunmaktadır? Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Günümüzdeki giysi ve ayakkabılarla metinde anlatılanlar arasında ne gibi benzerlikler ve farklılıklar bulunmaktadır?

Soru: Günümüzdeki giysi ve ayakkabılarla metinde anlatılanlar arasında ne gibi benzerlikler ve farklılıklar bulunmaktadır?

  • Cevap: Günümüzde çok farklıdır. Çünkü geçmişe baktığımızda şunları görürüz ayakkabılar ince deriden mor, kırmızı veya sarı renkte yapılır, deriye çok güzel renkler verirlermiş. Kepenek yerine de dolama adı verilen topuklara kadar uzun şeyler giyerlermiş. Oysa günümüzde kadınlar topuklu ayakkabı erkekler kundura her iki kesim de spor ayakkabılar giymektedirler. Manto ve uzun kollu giysiler günümüzde de giyilirken günümüzde etekler, kısa şortlar ve askılı elbiseler de giyilmektedir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!