Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

Soru: Görsellerden yola çıkarak bu bölgelerde yaşayan insanların hayatlarına Ekvatoral iklimin etkileri neler olabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Bu bölgede Tropikal yağmur ormanlarını oluşturan ağaçların boylarının 50 metreyi aştığı görülür. Bölgede ormanların fazla olmasına bağlı olarak ahşap evlerin yaygın olduğunu görürüz. Sıcaklık ve nem o kadar fazla ki yılın büyük bölümünde ince kıyafetlerle zaman geçirebilirler. Ayrıca bu bölgede bol miktarda hindistan cevizi, mango, kakao vb. tarım ürünleri yetiştirilmektedir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!