Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Yaşadığınız yerde, insanların çevrede ne tür değişiklikler yaptıklarını yazınız.

“Yaşadığınız yerde, insanların çevrede ne tür değişiklikler yaptıklarını yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yaşadığınız yerde, insanların çevrede ne tür değişiklikler yaptıklarını yazınız.

Soru: Yaşadığınız yerde, insanların çevrede ne tür değişiklikler yaptıklarını yazınız.

  • Cevap: 

İnsanlar yaşadıkları ortamı değiştirmeyi ve yeniden şekillendirmeyi severler bunu da inşaat malzemeleri ve bitkilerle yaparlar. İnsanların doğal çevrenin ve benzeri olan ellerindeki malzemelere oluşturdukları ortamlara yapay çevre denir.

İnsanlar yaşadıkları çevredeki yaptıkları değişiklikler parklar bahçeler göletler havuzlar yürüyüş yolları Sokaklar mahalleler binalar köprüler okullar hastaneler piknik alanları sayılabilir. O çevreyi oluştururken insanların dikkat etmesi gereken doğal ortamı bozmadan yapmalarıdır.

Çünkü çevrede yaptığımız değişiklikler doğal çevreyi hızlı bir şekilde boza bilmektedir elimizde yapabildiğimiz değişiklikler çok daha hızlı şekilde yapılabilirken Doğa kendini yıllar sonra ancak yeniliğe bilmektedir onun için doğayı tahrip etmeden çevreyi düzenlemek gerekir

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Pasifik Yayınları Yayınları Sayfa 177 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap