Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin barış içinde sürdürülebilmesi için neler yapılabilir? Yazınız.

“Ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin barış içinde sürdürülebilmesi için neler yapılabilir? Yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin barış içinde sürdürülebilmesi için neler yapılabilir? Yazınız.

Soru: Ülkemizin komşularıyla ilişkilerinin barış içinde sürdürülebilmesi için neler yapılabilir? Yazınız.

  • Cevap: Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir. Ülkemizin toprakları Asya ve Avrupa kıtalarında bulunmaktadır. Ülkemizin Asya topraklarına Anadolu, Avrupa topraklarına Trakya denmektedir. Ülkemizin kara sınırlarında birçok devlet bulunmaktadır. Bunlar, Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye’dir. Yunan, Bulgar, Gürcü, Ermeni Azeri, Farsi, Arap milletlerinden oluşan sınır boylarımızda ülke ve millet olarak komşuluk ilişkileri de geliştirmekteyiz. Komşuluk ilişkilerimizde birbirimizin kültürel değerlerini, dini değerlerine, siyasi ve ekonomik kazanımlarına saygılı olmalıyız. Çünkü ülkelerin tam bağımsızlıkları oldukça önemlidir. Komşularımızla iyi ilişkilerin sürdürülmesinde müşterek hareket noktalarını birleştirmek ve menfaat birliği yaparak hareket etmeliyiz. Ticari ilişkilerimizi de geliştirmeliyiz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 170 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap