Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Türkiye’de üretilen bir ürünü düşününüz. Örneğin lokum olabilir. Farklı ülkelerde bu ürünle karşılaşmamızın sebepleri neler olabilir?

“Türkiye’de üretilen bir ürünü düşününüz. Örneğin lokum olabilir. Farklı ülkelerde bu ürünle karşılaşmamızın sebepleri neler olabilir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Türkiye’de üretilen bir ürünü düşününüz. Örneğin lokum olabilir. Farklı ülkelerde bu ürünle karşılaşmamızın sebepleri neler olabilir?

Soru: Türkiye’de üretilen bir ürünü düşününüz. Örneğin lokum olabilir. Farklı ülkelerde bu ürünle karşılaşmamızın sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Türkiye’de üretilen birçok ürün yurt dışına ihraç edilmektedir. Türkiye’de üretilen Türkiye’ye özgü ürünlerin yerli üretim olarak yurt dışına ihraç edilmesi ürünlerimizin tanıtılması ve ülkemizin tanınması açısından oldukça önemlidir. Türkiye’de üretilen ürünlerin ihraç edilmesiyle birçok ülkede Türk ürünleri bulunur, satılır ve alınır. Türkiye’de üretilen bir ürün olarak farklı ülkelerde bu ürünlerin görünmesi Türkiye’nin ekonomik ilişkiler kapsamında ihracat yaptığını göstermektedir. Özellikle kuru gıda ve sebze alanında Türkiye birçok ülkenin ihtiyacını karşılamakta ve sürekli ihracatını da arttırmaktadır. Bu da ülkemizin ekonomisinin kalkınmasında ve büyümesinde önemli bir etki oluşturmaktadır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 169 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap