Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Sosyalleşme ve toplumsal ilişkilerle ilgili kısımlardan bahseder misiniz?

“Sosyalleşme ve toplumsal ilişkilerle ilgili kısımlardan bahseder misiniz?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Sosyalleşme ve toplumsal ilişkilerle ilgili kısımlardan bahseder misiniz?

Soru: Sosyalleşme ve toplumsal ilişkilerle ilgili kısımlardan bahseder misiniz?

  • Cevap: 

Aslında tüm maddeler sorunuzla ilgili. Kimi öğrenciler zaman ve mekân sınırlamasını ortadan kaldırması, insanlarla iletişim kurmaya yardımcı olması, sıkıldığında başka insanlarla konuşma imkânı sağlaması faktörlerini belirtmişlerdir. Kimi öğrenciler de hareket hâindeyken konuşma imkânı tanıdığı için cep telefonu kullandıklarını belirtmişlerdir Bununla birlikte iyi bir izlenim oluşturmak ve ilgi çekmek gibi nedenlerle de cep telefonu kullananlar vardır. Yalnızlığı gidermek, mesajlaşarak rahatlamak diğer faktörlerdendir. İstediğim kişiye rahatça ulaşabiliyorum veya beni merak edenler bana ulaşabiliyor diyenler de vardır. Birçok işe yarama ve sosyalleşme faktörüne verilen önem arttıkça cep telefonuyla günlük konuşma süresi de artıyor.

Arkadaşlar, Emel Hanım’ın teknolojik cihazların toplumsal ilişkiler üzerinde çok boyutlu etkilerinin bulunduğunu anlatması ve çeşitli örnekler vermesi benim için çok yararlı oldu. Umarım sizin için de öyle olmuştur.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları Sayfa 102 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap