Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Ortak tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi geliştirebilmek için neler yapılabilir? Yazınız.

“Ortak tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi geliştirebilmek için neler yapılabilir? Yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Ortak tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi geliştirebilmek için neler yapılabilir? Yazınız.

Soru: Ortak tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerimizi geliştirebilmek için neler yapılabilir? Yazınız.

  • Cevap: Türkler, Orta Asya’yı vatan ittihaz etmişlerdir. Geçmişten günümüze Orta Asya Türk vatanı olarak bilinmektedir. Günümüzde Orta Asya topraklarında Türk Cumhuriyetleri bulunmaktadır. Türklük duygu ve düşünceleriyle kendi kültürlerini yaşatma eğilimi içinde bulunmaktadırlar. Türk coğrafyasının birlik ve beraberlik içinde olması için siyasi, sosyal, kültürel, ticari, ekonomik ilişkilerin de geliştirilmesi gerekir. Özellikle Türk kültürlerinin coğrafyaya bağlı olarak farklılıklarının tanıtılmasında ve faaliyetlerin yapılmasında devletlere sorumluluk düşmektedir. Ticari faaliyetlerimizde uzun ömürlü ve kalıcı kararlar alarak özellikle enerji alanında ekonomik kalkınma planlarının müşterek hazırlanması gerekir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 174 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap