Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Mesleğimi Bilinçli Şekilde Seçiyorum (6. Sınıf Sosyal Bilgiler)

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 7. Ünite Uluslararası İlişkilerimiz Sayfa 184, 185 Popüler Kültür ve Biz Etkinlik Soruları ve Cevapları

Mesleğimi Bilinçli Şekilde Seçiyorum (6. Sınıf Sosyal Bilgiler)

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 184 Cevabı 

Çevrenizdeki insanlar hangi mesleklerle uğraşmaktadır? Söyleyiniz.

  • Cevap: Çevremdeki insanlar, mühendis, doktor, hemşire, mimar, avukat, öğretmen, memur gibi meslekler ile uğraşmaktadır.

Doğru bir meslek seçmek için kendimize hangi soruları sormalıyız? Düşüncelerinizi söyleyiniz.

  • Cevap: Ben doğru mesleği seçmek için yapmaktan hoşlandığım ilgi alanımın neler olduğuna dikkat ederim. Seçeceğim mesleğin bana uygun olup olmadığını özelliklerine bakarım.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı 

Seçmeyi düşündüğünüz mesleği tabloda verilen açıklamalar doğrultusunda araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı tabloda verilen ilgili alanlara yazınız.

  • Cevap:

Mesleğin Adı: Doktor.

Mesleğin Gerektirdiği Kişilik Özellikleri: Çalışkan olmak, sabırlı olmak, dikkatli olmak, soğukkanlı olmak, öğrenmeyi sevmek, pes etmemek ve insanları sevmek.

Mesleğin Gerektirdiği Beceriler: Konuşma becerisi olmalıdır. Zaman tanzimi becerisi olmalıdır. El hızı becerisine sahip olmalıdır. Karar verme yeteneğine sahip olunmalıdır.

Mesleğin Eğitim Süreci: Üniversite eğitim süresi 6 yıldır. Daha sonra uzmanlık için eğitim sürer. 6 yıllık da bir uzman doktor eğitim süresi vardır. Ayrıca TUS sınavından başarılı olma şartı aranır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üretiyorum, Tüketiyorum, Bilinçliyim Sayfa 184, 185 Mesleğimi Bilinçli Şekilde Seçiyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap