Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Köylüler Adana’nın hangi ürününü ekonomiye kazandırmıştır? Bunu yaparken Adana’nın hangi coğrafi özelliğinden faydalanmışlardır? Söyleyiniz.

“Köylüler Adana’nın hangi ürününü ekonomiye kazandırmıştır? Bunu yaparken Adana’nın hangi coğrafi özelliğinden faydalanmışlardır? Söyleyiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Köylüler Adana’nın hangi ürününü ekonomiye kazandırmıştır? Bunu yaparken Adana’nın hangi coğrafi özelliğinden faydalanmışlardır? Söyleyiniz.

Soru: Köylüler Adana’nın hangi ürününü ekonomiye kazandırmıştır? Bunu yaparken Adana’nın hangi coğrafi özelliğinden faydalanmışlardır? Söyleyiniz.

  • Cevap: Defneyi kazandırmışlardır. Adana’nın ormanlık alanlarında toplanan defne Adana’da bol bulunduğu için köylüler bunu ekonomiye kazandırmışlardır.

Arap Turistlerin Tercihi Doğu Karadeniz! Tabelalar Bile Değişti…

Körfez ülkelerinden Doğu Karadeniz’e gelen Arap turist sayısının çoğalması, bu bölgedeki yatak kapasitesini ve yabancılara gayrimenkul satışlarını arttırmıştır.
Doğu Karadeniz’de alternatif turizmde öne çıkan Rize, son yıllarda turistlerin, özellikle de Arapların gözde mekânları arasında yer alıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü, Rize’yi ziyaret eden turist sayısının her geçen gün arttığını, yabancı turistler arasında özellikle Arap turistlerde önemli bir artış gözlemlendiğini belirtti.

Arapların yeşili ve doğayı sevdiğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü, “Son yıllarda Arapların ilgisi Rize’deki turizm hareketliliğini artırıyor. Arap turistler kum ve güneş turizminin yanında önemli bir alternatif olan doğa, kültür ve tarih turizmine önem veriyor. Rize bu açıdan çok zengin bir yapıya sahip. Doğal yürüyüş parkurları, endemik çeşitlilik, şelaleler, göller, tarihî ve kültürel yapıları ile önemli bir turizm zenginliğine sahibiz. Kısacası Araplar, doğa ve kültür turizmin başkenti Rize’de huzur buluyorlar.” sözlerine yer verdi.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Sayfa 172 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap