Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunuyor?

“Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunuyor?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunuyor?

Soru: Fuar, festival, sergi gibi faaliyetler ülkeler ve şehirlerin birbirleriyle ilişkilerinin gelişmesine nasıl katkıda bulunuyor?

  • Cevap: Ülkelerin ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkiler geliştirmesinde birbirlerinin teşvikiyle müşterek hareket etmesi gerekir. Bu da bazı organizasyonlarla gerçekleşmektedir. Fuar, festival ve sergi gibi faaliyetler ülke ekonomilerinin gelişmesinde büyük çaplı organizasyonlar olarak gerçekleştirilmektedir.Ülkelerin ekonomik, ticari ve mali ilişkilerinin gelişmesinde, kültürel ve sosyal ilişkilerin gelişmesinde, ülkelerin birbirini tanımasında, kültürlerin birbirini tanımasında, insani ve beşeri ilişkiler kurulmasında bu tür sosyal organizasyonların yapılması gerekir. Uluslararası alanda fuarlar ve festivaller yapılması ülkelerin ticari ilişkilerinin gelişmesinde, ticari faaliyetlerin teşvik almasında ve iş adamlarının yakınlaşmasında etkili olmaktadır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 169 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap