Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Eğitimin bir kültür meselesi olduğu ve günlük hayatımızda önemli bir yer aldığı gerçeğini düşünerek yukarıdaki görselleri değişim ve süreklilik açısından değerlendiriniz. Daha sonra aşağıdaki soruları cevaplayınız.

“Eğitimin bir kültür meselesi olduğu ve günlük hayatımızda önemli bir yer aldığı gerçeğini düşünerek yukarıdaki görselleri değişim ve süreklilik açısından değerlendiriniz. Daha sonra aşağıdaki soruları cevaplayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Eğitimin bir kültür meselesi olduğu ve günlük hayatımızda önemli bir yer aldığı gerçeğini düşünerek yukarıdaki görselleri değişim ve süreklilik açısından değerlendiriniz. Daha sonra aşağıdaki soruları cevaplayınız.

Soru: Eğitimin bir kültür meselesi olduğu ve günlük hayatımızda önemli bir yer aldığı gerçeğini düşünerek yukarıdaki görselleri değişim ve süreklilik açısından değerlendiriniz. Daha sonra aşağıdaki soruları cevaplayınız.

  • Cevap: 

Yediden yetmişe her yaştan insanın eğitime katılımı hakkında neler düşünüyorsunuz?

  • Cevap: İnsanlar yaşları ne olursa olsun eğitim hakkına sahiptirler. Eğitim görmelidirler. Çünkü okumanın yaşı yoktur. Her yaşta insanın öğreneceği yeni şeyler vardır. O yüzden de toplumun gelişmesi adına yaşa bakılmadan eğitim görülmesi gerekmektedir.

Sizce hiç okula gitmeyen bir kişi, günlük hayatında hangi zorluklarla karşılaşabilir?

  • Cevap: Okuma yazamadığı için saatleri zamanı bilemez. Bu da hiçbir plan yapamaması, herhangi bir şekilde gün içinde yaşanacak hiçbir haberi okuyamaması aradığı bir şeyi bulmaması hatta alışveriş bile yapamamasına neden olur.

Geçmişten günümüze eğitim alanında kullanılan araç gereçlerden isimlerini bildiklerinizi belirtiniz.

  • Cevap: tahta, tebeşir, abaküs, cetvel, pergel, kalem, silgi, açacak, gönye, iletki, defter, hesap makinası.

Zaman içerisinde eğitim araç gereçlerindeki değişim ve süreklilik hakkındaki düşüncelerinizi belirtiniz.

  • Cevap: Zaman içinde artık abaküs pek kullanılmaktadır. Eskiden sayı saymak için fasulyeler vardı şimdi bu uygulamalar artık yerlerini daha modern tekniklere ve araç gereçlere bırakmıştır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları Sayfa 60 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap