Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Dünya’nın farklı yerlerinde meydana gelen doğal afetlerle ilgili aşağıdaki grafiği inceleyiniz ve soruların cevaplarını defterinize yazınız.

“Dünya’nın farklı yerlerinde meydana gelen doğal afetlerle ilgili aşağıdaki grafiği inceleyiniz ve soruların cevaplarını defterinize yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Dünya’nın farklı yerlerinde meydana gelen doğal afetlerle ilgili aşağıdaki grafiği inceleyiniz ve soruların cevaplarını defterinize yazınız.

Soru: Dünya’nın farklı yerlerinde meydana gelen doğal afetlerle ilgili aşağıdaki grafiği inceleyiniz ve soruların cevaplarını defterinize yazınız.

  • Cevap: 

Dünya haritası üzerinde grafikteki ülkeleri bulunuz.

  • Cevap: Sınıfınızdaki veya kitabınızdaki haritalar üzerine işaretleme yapabilirsiniz.

İnsanlar, doğal afetler sırasında yaşanan can kaybının yanı sıra başka nelerle karşılaşmış olabilirler?

  • Cevap: Mal kaybı yaşarlar. Evleri yok olur. Tarım arazileri yok olur. Hayvan dostları da bazen ciddi zarar görebilirler.

Doğal afetlerden hangileri yer altında meydana gelen olaylar sonucunda, hangileri iklime bağlı olarak oluşmuştur?

  • Cevap: Yer altında yer alan doğal afetlere volkanik patlama ve depremi sayabilirken; iklime dayalı olarak heyelan, sel, hortum ve çığ gibi doğal afetleri sayabiliriz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları Sayfa 89 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap