Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Dünyada insanların kültürlerindeki farklılıkların nedenleri neler olabilir?

“Dünyada insanların kültürlerindeki farklılıkların nedenleri neler olabilir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Dünyada insanların kültürlerindeki farklılıkların nedenleri neler olabilir?

Soru: Dünyada insanların kültürlerindeki farklılıkların nedenleri neler olabilir?

  • Cevap: İnsanlar sosyal hayatlarında bazı farklılıkları normal kabul ederek yaşamaktadır. İnsanların yaşadıkları coğrafyanın özelliklerine göre alışkanlıkları ve davranışları da değişmektedir. İnsanların yemeklerinde, kıyafetlerinde birçok çeşitlilik mevcuttur. Bunun nedeni coğrafi özelliklerdir. Sıcak iklimlerde sıcak iklim gıda ürünleri bulunmaktadır. Sıcak iklime göre kıyafetler üretilmektedir. Soğuk iklimlerde soğuk iklim gıda ürünleri bulunmaktadır. Soğuk iklime göre kıyafetler üretilmektedir. Coğrafya insan hayatı üzerinde oldukça etkilidir. İnsanın çevreye ve doğaya adapte olmasını kontrol etmektedir. İnsanların yiyecekleri giyecekleri iklim ve coğrafya gereğince gerçekleşmektedir. Bu çeşitlilik olmasaydı tek tip insan profilleri fıtrata aykırı olarak eziyet altında olurdu

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 185 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap