Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddesini açıklayınız?

“Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddesini açıklayınız?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddesini açıklayınız?

Soru:

Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddesini açıklayınız?

  • Cevap: Eğitim, insanlık hakkı olarak doğuştan elde edilen bir kazanımdır. Eğitim hakkı devlet güvencesinde olarak gerçekleşmektedir. Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddeleri bütün dünya çocukları için evrensel ilkeler barındırmaktadır. Çocuk hakları sözleşmesinin eğitimle ilgili maddesinde eğitimin evrensel olduğu, ayrımcılıklardan uzak tutulması gerektiği, kültür değerlerinin yaşatılmasında temel oluşturması, çocukların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerinde en üst seviyede bulunması gerekliliği yer almaktadır. Evrensel olarak bireylerin kendilerini gerçekleştirme alanında eğitimle yol almaları gerekliliği ve dünya kültürlerine açık olarak yetişmeleri koşulmaktadır. Çocuk hakları sözleşmesi Birleşmiş Milletler tarafından kabul ve ilan edilmiştir. Dünya devletleri uygulamak zorundadır.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 161 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap