Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bizans İmparatorluğu ve Türkiye Selçuklu Devleti’nin siyasi durumu Kayılan ve diğer Türk boylarını nasıl etkilemiştir? Tartışınız.

Bizans İmparatorluğu ve Türkiye Selçuklu Devleti’nin siyasi durumu Kayılan ve diğer Türk boylarını nasıl etkilemiştir? Tartışınız. Cevapları Ekoyay Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bizans İmparatorluğu ve Türkiye Selçuklu Devleti’nin siyasi durumu Kayılan ve diğer Türk boylarını nasıl etkilemiştir? Tartışınız.

Soru: Bizans İmparatorluğu ve Türkiye Selçuklu Devleti’nin siyasi durumu Kayılan ve diğer Türk boylarını nasıl etkilemiştir? Tartışınız.

  • Cevap: O dönemde Bizans’ta taht kavgaları hüküm sürmekteydi. Bizans eski gücünü yitirmişti. Bizans Tekfurları yönettikleri halktan ağır vergiler almaktaydı. Bu durum Anadolu’da bir otorite boşluğunun olmasına neden olmaktaydı. Türkiye Selçuklu Devleti’nin Moğollar’a yenilmesi onları zayıflatmış bundan ötürü de Anadolu’da Moğol baskısı hakim olmuştur. Bu ortamda Kayı ve diğer boylar kendilerine yurt edinmekte çok zorlanmamışlar, ancak bir çok devletin baskısını da hissetmek zorunda kalmışlardır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!