Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Aşağıdaki soruları cevaplarken verilen değerleri de göz önünde bulundurunuz.

“Aşağıdaki soruları cevaplarken verilen değerleri de göz önünde bulundurunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki soruları cevaplarken verilen değerleri de göz önünde bulundurunuz.

Soru: Aşağıdaki soruları cevaplarken verilen değerleri de göz önünde bulundurunuz.

  • Cevap: 

1. Seçimlere katılmak vatandaşların hayatına ne gibi etkiler yapar?

  • Cevap: Seçimlere katılmak vatandaşların kendi vekilini seçmesini sağladığından dolayı verdiğimiz oyun gücünü hissedip seçtiğimiz ve günün sonunda seçilen vekile olan güvenilirliğimizi arttırıp toplumsal refaha etki sağlar.

2. Millî Mücadele kahramanlarını öğrenmeniz sizi onlara karşı niçin sorumlu kılar?

  • Cevap: Milli Mücadele kahramanlarına saygımızdan dolayı onları bilmek ve anılarını yaşatmak zorundayız. Milli mücadele kahramanlarımız bu vatanı bize emanet etmiş büyüklerimiz olduğundan dolayı onlara karşı sorumluluğumuz çok büyüktür.

3. Çocuk hakları hakkında araştırma yapan bir arkadaşınız var ama o, gerekli bilgilere ulaşamıyor. Ona neler önerirsiniz?

  • Cevap: Arkadaşıma internetteki güvenilir kaynakları araştırmasını, Birleşmiş Milletler UNICEF kurumu hakkında araştırmalar yapmasını ve ülkemizdeki çeşitli çocuk haklarıyla alakalı derneklerden bilgi alabileceğini öneririm.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları Sayfa 13 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap