Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Aşağıdaki alana Türk bayrağı ya da İstiklâl Marşı ile ilgili duygularınızı şiir, yazı veya resimle anlatınız.

“Aşağıdaki alana Türk bayrağı ya da İstiklâl Marşı ile ilgili duygularınızı şiir, yazı veya resimle anlatınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki alana Türk bayrağı ya da İstiklâl Marşı ile ilgili duygularınızı şiir, yazı veya resimle anlatınız.

Soru: Aşağıdaki alana Türk bayrağı ya da İstiklâl Marşı ile ilgili duygularınızı şiir, yazı veya resimle anlatınız.

  • Cevap: 

TÜRK BAYRAĞI

Türk bayrağı milletimiz için önemli olan en kutsal ögelerden bir tanesidir. Türk bayrağı rengindeki al kırmızısını şehitlerimizin vatan için dökmüş olduğu kanları ifade etmektedir. İşte bu nedenle Türk bayrağımızın el üstünde tutulması şehitlerimize olan Saygının ve sevginin gösterilmesi amacıyla dünyada bütün platformlarda ayyıldızlı Türk bayrağımızın göklere çekilmesi ve baş üstünde tutulması gerekmektedir.

İSTİKLAL MARŞI

İstiklal Marşı bir milletin Nasıl yeniden doğarak tüm Cihan’ı karşısına alarak kazanmış olduğu bir milli mücadelenin en güzel örneklerinden bir tanesidir. Türk milleti Kurtuluş Savaşı’nda ve milli mücadele döneminde yaşamış olduğu sıkıntıları üzüntüleri sevinci Özgürlük Yürüyüşü ne ifade eden bizlerin nasıl bir özgürlüğe sahip olmamız gerektiğini ve bağımlı bir şekilde yaşayamayacağımız ifade eden en güzel örnektir. İşte bu nedenle sürekli olarak İstiklal Marşı’nda saygı duyarak onu tüm dünyaya tanıtmalı ve Türk milletinin bağımsızlık için neler yapabileceğini tüm dünyaya sürekli olarak hatırlatmalı ve göstermeliyiz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Sayfa 164 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap