Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Arkadaşlar, şimdi de yaptığım araştırmadan sonra hazırladığım kısa raporu okuyunuz. Eğer ekleme yapmak isterseniz sözlü veya yazılı olarak belirtiniz.

“Arkadaşlar, şimdi de yaptığım araştırmadan sonra hazırladığım kısa raporu okuyunuz. Eğer ekleme yapmak isterseniz sözlü veya yazılı olarak belirtiniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Arkadaşlar, şimdi de yaptığım araştırmadan sonra hazırladığım kısa raporu okuyunuz. Eğer ekleme yapmak isterseniz sözlü veya yazılı olarak belirtiniz.

Soru: Arkadaşlar, şimdi de yaptığım araştırmadan sonra hazırladığım kısa raporu okuyunuz. Eğer ekleme yapmak isterseniz sözlü veya yazılı olarak belirtiniz.

  • Cevap: 

ORTAK MİRASIMIZ

Orhun Yazıtları, Mısır Piramitleri, Pamukkale Travertenleri ve diğerleri dünya tarihi için paha biçilemez kültürel değerler. Yaptığım araştırmada bu eserlerin geçmişteki uygarlıkların devlet yönetimleri, sanat anlayışları, sosyal ve ekonomik hayatları ve daha birçok konuda bizlere önemli bilgiler verdiğini anladım. Ayrıca bütün insanlığın yüzyıllar boyu gelişimini değerlendirmede önemli birer kaynak olduklarını anladım. Kültürel ve doğal varlıkları dünyaya tanıtmada, evrensel mirasa sahip çıkmada yeterli bilinç oluşturulmalıdır. Bu varlıkların bozulmadan, yok olmadan yaşatılması gerekir. Ortak miras ögelerini incelerken çoğunun estetik bir güzelliğe sahip olmasına hayran kaldım. Bunun insanlığın sanat anlayışının gelişimi hakkında bizlere fikir verdiğini düşünüyorum. Ortak miras ögeleri günümüzdeki yapılara ilham kaynağı oluyor. Bu durum kültürel değerlere sahip çıkıldığının bir göstergesidir. Farklı uygarlıkların izlerini taşıyan ortak miras ögelerini gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevidir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı E Kare Yayınları Sayfa 192 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap