Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 86 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Biryay Yayınları

Cahillik ve geri kalmışlıkla mücadele etmenin, en az düşmanla mücadele etmek kadar önemli olmasının nedenleri nelerdir?

  • Cevap: Cahil kimseler, bilgisiz kimseler değillerdir. Cahil kimseler, bildikleri şeyi yanlış bilenler yani bilgiyi yanlış anlayanlar, doğrusu söylense bile kendi bildiğinin doğrulunu savunanlar ve kanıtlasanız bile bu kanıtı görmezden gelenlerdir. Cahilliğin temelinde ”Eğitimsizlik” yatar… Eğitimsizlik ise bir toplumu yıkacak en önemli tehlikedir. Bu yüzden bir toplumu ayakta tutmak sadece düşmanla göğüs göğüsse çarpışarak değil aynı zamanda cehaleti ortadan kaldırmakla da mümkün olabilir.

Mustafa Kemal, yeni Türkiye’nin nasıl bir eğitim anlayışına sahip olması gerektiğini düşünüyordu?

  • Cevap: Mustafa Kemal  her zaman eğitime çok önem vermiş ve milletinin eğitimli olmasını sağlamak için  bilim ve teknolojiyi takip etmenin gerekli olduğunu söylemiştir .  Yeni Türkiye modern eğitim anlayışına geçmeli ve  bilim ile ilgisi olmayan batıl inançlar ile vaktimizi boşa geçirmemiz gerektiğini söylemiştir .  Eğitim karma olmalı ,  herkes eğitimden eşit bir şekilde faydalanmalıdır . Deney ve gözleme önem verilmelidir . Öğrencilerin yaparak , yaşayarak öğrenmesini sağlamak için öğretmenler yeni metot ve yöntemler uygulamalıdır . Milli eğitime çok önem vermeli ve  milletimiz milli kültürüne sahip çıkmalı , bunun için de  verilen eğitim nitelikli olmalı , amaca hizmet etmelidir . Eğitim kurumları arasında uyum ve eş güdümün olması gerektiğini savunmuştur . Mustafa Kemal’e göre  Yeni Türkiye’nin eğitim sistemi akılcı ve bilimsel düşünceler ile desteklenmeli ve güçlendirilmelidir.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap