Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 72 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Biryay Yayınları

Hazırlık Çalışmaları

1. Kurtuluş Savaşı’nda açılan Doğu, Güney ve Batı Cephelerinde kimlere karşı savaşılmış tır? Araştırınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal ve silah arkadaşları bağımsızlığımız için silahlı mücadeleye giriştiler. Kurtuluş Savaşında doğu, güney ve batı cephelerinde şu devletlerle savaştık: Batı Cephesinde: Yunanistan ve İngilizlerle savaştık. Doğu Cephesinde: Gürcüler, Ermeniler ve Ruslarla savaştık. Güney Cephesinde: Fransızlar ve Ermenilerle savaştık.

2. Türk halkının işgaller karşısında tepkisi ne olmuştur? Araştırınız.

  • Cevap: Türk halkı bağımsızlığına aşık bir halktır. Türk halkı başlangıçta haklarını hukuksal yollardan aramaya çalışmıştır. Ancak Ermeni ve Rum işgallerinin başlaması, tepkilerini sertleştirmiştir. Bu amaçla bir taraftan müdafaa-i hukuk cemiyetleri kurulurken bir taraftan da Kuva-yı Milliye birlikleri kurularak silahlı direnişe başlamıştır. Bu şekilde halk işgallere tepki göstermiştir.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap