Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 195 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Biryay Yayınları

Dünya liderlerinin ve dünya basınının gözünde Atatürk’ü yücelten unsurlar nelerdir?

  • Cevap: Mustafa Kemal, tarihin gördüğü en önemli şahsiyetlerden biridir. Çünkü bir devletin yıkılmasında ve bir devletin kurulmasında etkin bir rol oynamıştır. Üstlendiği görevlerle liderlik özelliklerini öne çıkarmıştır. Türk tarihinde devlet yıkma ve devlet kurma aşamaları diğer devletlere göre daha fazla olduğu için tarihin akışını doğrudan etkilemiştir. Mustafa Kemal dünya liderlerinin ve dünya basının gözünde, gözü pek, anlayışlı, dirayetli, cesur, lider, kararlı, azimli, planlı, ileri görüşlü biri olarak bilinmektedir. Akıl ve bilim öncelikli hareket ederek rehber edindiği ilkeler doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşılması için önemli kalkınma planları ve devrimler uygulamıştır.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 195 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap