Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 19 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Biryay Yayınları

Osmanlı Devleti’nde XIX. yüzyılda ortaya çıkan karışıklıklar, Mustafa’nın meslek seçiminde etkili olmuş olabilir mi? Tartışınız.

  • Cevap:  Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde 19. yüzyıl ve 20. yüzyıl asırlarında bir takım karışıklıklar ortaya çıkmıştır. Bu karışıklıklar, iktisadi, siyasi, kültürel, sosyal karışıklıklar olmuştur. Özellikle bazı akımların ortaya çıkması, savaşların başlangıç noktasını oluşturmuştur. Avrupa’da inkılapların yaşanması savaşı kaçınılmaz hale getirmiştir. Osmanlı Devleti’nin son dönemlerindeki karışıklıklar nedeniyle Mustafa Kemal’in meslek seçiminde de bazı etkiler meydana gelmiştir. Savaş yıllarının gerçekleşmesi, Mustafa Kemal’in asker olmasında etkili olmuştur. Çünkü Mustafa Kemal, mülkiyeye başlamış ardından bırakarak askeriyeye geçmiştir. Bu da Mustafa Kemal’in fikirlerinin değiştiğini ve meslek seçiminin şekillendiğini göstermektedir.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap