Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 189 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Biryay Yayınları

Hatay’ın askerî ve ekonomik olarak Türkiye açısından önemi nedir? Araştırınız.

  • Cevap:  Hatay, Türkiye tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle Milli Mücadele döneminde stratejik önemiyle öne çıkması askeri ve ekonomik olarak mücadelenin güçlenmesini sağlamıştır. Hatay, Türkiye Cumhuriyeti için de çok stratejik bir konumda bulunmaktadır. Hatay, Hristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar için oldukça önemli bir şehirdir. Şehir sınırları içinde birçok kilise, sinagog ve cami bulunmaktadır. En son olarak Türkiye’nin kontrolünde kalan Hatay askeri olarak sınır boylarının korunmasında önemli bir noktada bulunmaktadır. Bunlarla beraber ekonomik olarak da sosyal, kültürel ve askeri alanlardan beslenmekte ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Hatay günümüzde askeri stratejik konumu ile öne çıkmaktadır.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 189 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap