Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 183 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 183 Cevapları Biryay Yayınları

Türkiye, İkinci Dünya Savaşı öncesinde dünya barışını sağlama gayreti içerisinde olmuştur. Değişen şartlar ve millî menfaatler doğrultusunda 1932’de Milletler Cemiyeti’ne üye olmuştur. Savaş tehdidine karşı birçok devletle barış, iyi komşuluk ve tarafsızlık anlaşmaları yapılmış, bağımsızlığı korumak için uluslararası birlikler kurulmuştur. Balkan devletleriyle Balkan Antantı’nın imzalanması, Doğu komşularımız İran, Irak ve Afganistan ile Sadabat Paktı’nın yapılması doğru dış politika ilkelerinin ve Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün sonucudur.


Aşağıda Atatürk Dönemi Türk dış politikasının temel amaçları ve numaralandırmış şekilde ilkeleri verilmiştir. Siz de her ilkenin numarasını ilgili amaçla verilen boşluğa yazarak eşleştirme yapınız.

  • Cevap:

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 183 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap