Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 17 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 17 Cevapları Biryay Yayınları

Osmanlı Devleti’nde görülen düşünce akımlarının ortaya çıkış nedenleri nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Osmanlı Devleti’nde görülen düşünce akımları demokratikleşme temayülünün yaygınlaşması neticesinde ortaya çıkmıştır. Türkçülük, Turancılık, Batıcılık, İslamcılık, Ademi Merkeziyetçilik, Osmanlıcılık olarak ortaya çıkan düşünce akımları kendine özgü yorumlarıyla kendine has taraftar ortaya çıkarmıştır. Bu tür düşünce akımlarının ortaya çıkmasında, o yıllarda etkili olan demokratikleşme ve modernleşme çabası etkili olmuştur. Bu nedenle fikir hayatında da bu akımların hür bir şekilde yayınlarda savunulmasına müsaade edilmiştir. Bazı fikir akımları savaşların yaşanmasından, ulusların birleşmesinden, eskinin özlenmesinden, modern dünyaya özenilmesinden ortaya çıkmıştır. Böylece bu fikirler muhatap bulduğu ölçüde kendine taraftar toplamaya başlamıştır.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap