Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 159 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 159 Cevapları Biryay Yayınları

44. Kaynak: “Millî sınırlarımız içinde her şeyden önce kendi kuvvetimize dayanıp varlığımızı koruyarak millet ve memleketin gerçek mutluluğuna çalışmak… Rastgele bitmeyen emeller peşinde milleti uğraştırmamak, zarara uğratmamak. Medeni dünyadan medeni ve insanca muameleyi, karşılıklı dostluğu beklemektir.” (Genelkurmay Başkanlığı, Atatürkçülük, Cilt: 3, s. 11)

Millî birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirerek ülke bütünlüğünü korumak ilke ve inkılapların bir diğer dayanak noktasıdır. Millî birlik ve beraberliğin sağlanması, milleti oluşturan bireyleri millî kültür değerleri ile birbirine bağlamakla olur. Millî tarih bilinci ve millî dilin oluşturulması, kültürel bağın en önemli unsurlarıdır. Bu bağ millî kimliğin, bağımsızlığın ve bölünmez bütünlüğün güvencesidir. Atatürk ilke ve inkılaplarının ulaşmak istediği sonuç millî sınırlarımız içinde millî birlik duygusuyla kenetlenmiş uygar bir toplum oluşturmak (Fotoğraf 4.49-4.50), ayrıca milletler arasında kardeşçe bir insanlık hayatı meydana getirmektir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 159 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap