Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 158 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 158 Cevapları Biryay Yayınları

1. Çağdaş Türkiye Devleti’nin kurulmasında Atatürk ilke ve inkılaplarının rolü nedir? Araştırınız.

  • Cevap: Çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında cumhuriyeti kuran ana ilkeler rol oynamıştır. Bunlar; laiklik, inkılapçılık, devletçilik, milliyetçilik, cumhuriyetçilik ve halkçılık şeklindedir. Sosyal, kültürel ve siyasal alanda önemli kalkınma ve gelişmelerin yaşanmasında bu ilkeler yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti, kurucu ilkeler sayesinde çağdaş, modern ve muasır medeniyetler seviyesinde bir devlet olma yoluna girmiştir. Birçok alanda yapılan devrimler hukuki, askeri, siyasi, iktisadi olarak yeni kurulan devletin güçlü yapısının oluşmasında ve korunmasında bir amaç için yer bulmuştur. Bu bakımdan kurucu ilkelerin devletin çağdaş bir devlet olmasındaki etkisi büyüktür. Kurucu değerlerin yaşatılması için gerekli çalışmalar bugün de yapılmaktadır.

2. Atatürk ilke ve inkılaplarının devamlılığını sağlamada Türk gençliğine düşen görevler nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Atatürk ilke ve inkılaplarının önemini iyi bir şekilde bilmeli ve Türk milletine olan yararlarını kavramalıyız. – Sosyal hayatımızda Atatürk ilke ve inkılaplarının önemini vurgulamalı ve bunun farkında olmayanlara anlatmaya çalışmalıyız. Cumhuriyet sisteminin devamlılığı, sürmesi için ve Atatürk’ün bize emanet ettiği bu sistemin devamlılığını sağlamak için Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak gereklidir.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 158 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap