Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 145 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 145 Cevapları Biryay Yayınları

Ekonomik bağımsızlık neden önemlidir? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bağımsızlık; Siyasi ekonomik kültürel alanlarda özgür olmak başka devletlere bağlı olmamaktır Devletin iç ve dış ilişkilerde istediği gibi hareket edebilmesidir. İster birey düzeyinde olsun ister devlet, ister ekonomik bağımsızlık olsun ister farklı bir alanda, bağımsızlık kesinlikle ulaşılması gereken bir şeydir. Hiçbir şeye bağımlı olmadan yaşayabilmek, gelinebilecek en önemli noktalardan bir tanesidir. Ekonomik bağımsızlığa gelince, bir insanın ya da geniş kapsamda düşündüğümüzde bir devletin bağımsız olabilmesi demek, istediklerini başkalarına hesap vermeden yapabilme imkanı bulması anlamına gelir. Bağımsız olamadığımızda, alacağımız kararlar, uygulamak istediğimiz eylemlerde her seferinde bağımlı olduğumuz kişi, merci, kuruluş ya da devletten onay almamız gerekmekte bu da gelişmenin önünü tıkayabilmektedir.

Kazım Karabekir’in ifadelerini ekonomik bağımsızlık açısından değerlendiriniz.

  • Cevap: Kazım Karabekir’in bu ifadelerinde üreten bir ülke olmamız gerektiği vurgulanmıştır. Üreten bir toplumun, başka ülkelere muhtaç olmayacağı, başkalarına hem bağımlı hemde sürekli parasını onlara aktaran bir tüketici toplum olmayacağı anlatılmıştır. Ekonomik bağımsızlık açısından ülkemizin kendi ihtiyaçlarını kendisi üreten bir millet olması ifade edilmiştir.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 145 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap