Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 117 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Biryay Yayınları

Atatürk inkılapçılığı, Batı uygarlığından esinlenmiş ama taklitçiliğe kaçmamıştır; Türk toplumunun gerçeklerine ve ülkenin ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Temel amacı, Türkiye’yi çağdaş ve demokratik bir ülke hâline getirmektir. Aynı zamanda ülkenin bu doğrultuda sürekli gelişmesini sağlamaktır. İnkılapçılık ilkesi, Atatürkçü Düşünce Sistemi’ni durağan olmaktan kurtarır. Ona değişen zaman ve şartlar karşısında dinamizm kazandırır. Mustafa Kemal Atatürk Dönemi’nde yapılan pek çok inkılap, devlet ve toplum hayatında değişim ve gelişmeyi sağladığı için inkılapçılık ilkesine uygunluk gösterir.

Aşağıda inkılapçılık ilkesinin kazandırdıkları verilmiştir. Bu kazanımların karşısına yapılan inkılap ve yaşanan gelişmelerden örnekler veriniz.

Aklın ve bilimin öncülüğünde toplumun çağdaş uygarlık doğrultusunda ilerlemesinin yolunu açmıştır.

  • Cevap: İnkılapçılık.

Kişi egemenliğine son verilerek millet egemenliğine geçilmiştir. 

  • Cevap: Cumhuriyetçilik.

Eğitim ve kültür alanında değişim ve gelişmeyi sağlamıştır.

  • Cevap: Devletçilik.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap