Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 104 Cevapları Biryay Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Bir-Yay Yayınları Sayfa 104 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 104 Cevapları Biryay Yayınları

Hazırlık Çalışmaları

1. Halide Edip Adıvar’ın yaşam öyküsünü araştırınız. Araştırma sonuçlarını sınıfta arkadaşlarınıza okuyunuz.

  • Cevap: Halide Edip Adıvar 1882’de İstanbul’da doğdu ve 9 Ocak 1964’te doğurduğu şehirde, İstanbul’da yaşamını yitirdi.  1901’de Üsküdar Amerikan Kız Koleji’nden mezun olan ilk yazıları “Halide Salih” takma adı ile Tanin gazetesinde yayınlandı. Yazılarının dışında Balkan Savaşı sırasın hastanelerde hemşire olarak çalıştı. Bu çalışmaları ve müfettişliği sayesinde İstanbul semtlerini karış karış dolaşmış ve çeşitli kesimlerden insanları tanıma fırsatını bulmuştur. Dönemin gergin atmosferinde gericilerin tepkisinden çekindiği ve çocuklarına zarar gelmesinden korktuğu için 31 Mart olayında çocuklarını da yanına alarak Mısır’a gitti. Ayaklanmanın bastırılmasıyla birlikte yurda tekrardan giriş yaptı.

2. Doğu, Güney ve Batı Cephelerini konu alan resim, öykü, karikatür ya da makale çalışmaları yapınız. Yaptığınız çalışmayı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bu konuda yapılmış çalışmalardan faydalanabilirsiniz.

8. Sınıf Biryay Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 104 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap