Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 75

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 75

Osmanlı Devleti’nin her alanda yenilikler yapmaya ihtiyaç duymasının sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Osmanlı Devleti’nin yıkılmasını, parçalanmasını ve dağılmasını önlemek için her alanda yenilikler yapılmıştır. Tekrar eski gücüne kavuşma ümidiyle bu yenilikler yapılmış olsa da Osmanlı Devleti’nin dağılmasını engelleyememiştir. 

Osmanlı Devleti’nde matbaanın kurulmasının, sadece bilimsel eserlerin basılması koşuluyla kabul edilmesinin sebepleri neler olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Gayrimüslim yani Müslüman olmayan kişilere, dini eserlerin, Kuran-ı Kerim’in ve İslami eserlerin emanet edilmek istenmemesi. Osmanlı devleti matbaada yalnızca bilimsel kitapların basılmasına izin verdi ancak İslam eserlerinde el yazmasına devam etti. Aynı zamanda tefsir, fıkıh, kelam gibi kitapların da basılmasına izin verilmedi. Bu kitaplar da matbaada çoğaltılmadı.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap