Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 123

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 123 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 123

Milattan önce yaşayan insanların hayatlarına ait bilgileri, hiyeroglifleri çözerek elde eden bilim insanları bunları nasıl başarmış olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap: Başlangıçta hiyerogliflerin anlamı resimlerden türetilmişti. Hiyeroglifler, kolay okunuyordu ancak yazılması için uzun süre gerekiyordu. Bu nedenle Mısırlılar bir çeşit kısaltma getirdiler ancak kısaltmanın okunması daha zordu. Sadece yazı yazma eğitimi almış insanlar yazabiliyordu. Bence defalarca yaptıkları tekrarlar ve mantıksal çıkarımlar sayesinde başardılar.

Hiyeroglif yazısındaki hangi cisimleri ve hayvanları tanıyorsunuz? O dönemde yaşadığınızı düşünün. Bu yazıyı yazma ve öğrenmenin güçlüklerinin neler olabileceğini açıklayınız.

  • Cevap: Neredeyse bir çoğunu tanıyorum. Çünkü aynıları günümüzde de görülüyor. Zor olurdu çünkü hem resme yatkın olmak gerekiyordu, hem de malzemenin bulunması hazırlanması daha zorlu koşullar gerektiriyordu. 

Modern resim yazısı olarak tanımlayabileceğimiz yukarıdaki trafik işaretleri, ne anlama geliyor? Trafik işaretlerinin avantajları neler olabilir? Açıklayınız.

  • Cevap:  Trafik işaretleri bize söz olmadan ne yapmamız gerektiğini göstermektedir. Bu işaretler sayesinde trafik kurallarına uyarız ve trafik düzene girmiş olur.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 123 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap