Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 118

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 118 Cevapları Meb Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 118

Geçmiş yıllarda öğrendiğiniz bilgileri hatırlayarak aşağıdaki soruları cevaplayınız.

• Antropoloji ve arkeoloji gibi bilimlerin geçmişi aydınlatmadaki rolleri nelerdir?

  • Cevap: Antropoloji insanın evrimsel gelişimini inceler ve geçmişten günümüze insanın nasıl bugünlere geldiğini ortaya koyar arkeoloji ise kazılar sayesinde bizlere geçişteki insanların neler kullandığını nasıl yaşadıklarını gösterir. 

• Türkiye’deki bilim insanları ve onların çalışmalarına birkaç örnek veriniz.

  • Cevap: Edirne’ye kazayla düşen bir düşman uçağına adının verilmesi üzerine uçak yapma fikri aklına takılan Vecihi Hürkuş, ilk Türk yapımı uçak olan “Vecihi K VI”yı imal etti. Aziz Sancar, Türk akademisyen, biyokimyager, moleküler biyolog ve bilim insanı. 2015 Nobel Kimya ödülünü “DNA onarımının mekanistik çalışmaları” alanında üç bilim insanıyla birlikte aldı.

• Buluş yapanların ve bilim insanlarının ortak özellikleri nelerdir?

  • Cevap: Bilim insanları; başarılı, yaratıcı zekaya sahip, meraklı, disiplinli, kararlı, zorluklar karşısında yılmayan, sabırlı, cesur, şüpheci ve karşılaştıkları durumlara tarafsız olarak yaklaşabilen kişilerdir.

• Teknolojik ürünlerin geçmişteki ve bugünkü kullanımlarını karşılaştırınız.

  • Cevap: 1992 yılına gelindiğinde günümüzde kullanılan cep telefonları benzeri cihazlar geliştirilmiş, 1997 yılına gelindiğinde artık telefonların ekranları renklenmeye başlamış, 2000’li yıllara gelindiğinde, firmalar ürünleri ile rekabet edebilir hale gelmiştir. 2005 yılından sonra artık akıllı telefon kavramı kullanılmaya başlamıştır. 2013 yılında akıllı gözlükler piyasaya sunulmuş, 2014 yılı içinde de 3D yazıcılar, uçan arabalar, uzay yolculukları için yeni roketler ve yeni uzay giysileri üretilmiştir.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 118 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap