Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 92

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 92 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 92

Türkiye Selçuklu Devleti, her alanda en gelişmiş dönemini Alâeddin Keykubad zamanında yaşamıştır. Türkiye Selçuklularının XII. Yüzyılın ortalarından itibaren Anadolu’da oluşturdukları güven ortamı, Anadolu’yu kültür ve medeniyet merkezi hâline getirmiştir. Ayrıca Moğol istilasından kaçıp Anadolu’ya gelen Türkmenler arasında yazar, şair ve bilim insanlarının bulunması bu coğrafyada kültürel hayatın gelişmesine önemli katkılarda bulunmuştur.

Türkiye Selçuklu yöneticileri bilim ve kültürün gelişmesi için gayret göstermiştir. Bu amaçla Selçuklu sultanları, vezir ve emirleri birçok medrese ile darüşşifa inşa ettirmiştir. Anadolu’daki bu yapılardan bazıları Konya’daki Sultan Alaeddin Keykubat Darüşşifası, Amasya Darüşşifası ve Kayseri Gevher Nesibe Darüşşifası ile Konya’daki İnce Minareli Medrese, Kırşehir’deki Cacabey Medresesi ve Erzurum’daki Yakutiye Medresesidir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap