Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 81

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 81 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 81

Bunu Duydunuz mu?

Çift başlı kartal, güç ve kudretin sembolüdür. Doğunun ve batının hâkimiyetini sembolize eder. Türkler çift başlı kartal sembolünü Orta Asya kültüründen tüm dünyaya göçler ve fetihler yoluyla taşımıştır.

Tuğrul Bey’in ölümü üzerine Çağrı Bey’in oğlu Sultan Alparslan tahta geçti. Sultan Alparslan, devlet düzenini sağlar sağlamaz Bizans’ın doğudaki en güçlü kalesi olan Ani Kalesi’ni ele geçirdi (1064).

Şimdi de Sultan Alparslan’ın anlatımıyla Malazgirt Savaşı’nı öğrenelim.

Abbasi halifeliğini tehdit eden Mısır Fâtımî Devleti’ne karşı sefere hazırlandığım sırada Bizans İmparatoru Romanos Diogenes’in (Romen Diyojen) Anadolu’nun doğusuna ilerlediğini öğrendim. Şam’a doğru ilerlemekten vazgeçtim ve ordumla geri döndüm.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap