Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 247

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 247 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 247

Uluslararası alanda faaliyet gösteren ülkemizin önemli vakıflarından Türkiye Maarif Vakfı ve Türkiye Diyanet Vakfının çalışmalarını anlatan haberleri hep beraber okuyalım.

Türkiye Maarif Vakfı Türkiye’nin Dünyaya Açılan Penceresi

2016 yılında kurulan Türkiye Maarif Vakfı, yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti adına T.C. Millî Eğitim Bakanlığı dışında doğrudan eğitim kurumu açma yetkisine sahip tek kuruluş. Hedefini tüm dünyada güzel insanlar yetiştirmek olarak belirten kuruluş Türkiye’nin eğitimde dünyaya açılan penceresi olma özelliğini taşıyor. Maarif Vakfı, öğrencilere burs, nakdi destek, kırtasiye ve kıyafet yardımları, bilgisayar ve yazılım desteği sağlıyor. Öte yandan vakıf bünyesinde yurt, pansiyon ve lojmanlar aracılığıyla öğrencilere konaklama desteği de veriliyor.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan ve uzun zamandır kapalı olan Şehitlik Camisinde tadilat işlemleri tamamlanarak ibadete açıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından 1996’da yaptırılan ve 2009’da tadilat için kapatılan Şehitlik Camisi yeniden ibadete açıldı. Türk Şehitliği’nin de içinde bulunduğu Şehitler Hıyabanı (iki yanı ağaçlı yol) nın yanı başındaki camide, Müslümanlar daha önce olduğu gibi bugün de ibadetlerini yapabilecekler. Azerbaycan Millî Meclisi ve Savunma Bakanlığı binalarının yakınındaki Şehitlik Camisi, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’yü 1918’de Ermeni ve Bolşevik çetelerin işgalinden kurtaran Kafkas İslam Ordusu şehitleri anısına inşa edilmiştir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 247 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap