Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24

MİMARİ

Kültürün maddi unsurlarından olan şehirler ve konutlar oluşturulurken orada yaşayan insanların inançları, düşünce dünyaları, kültürel yapısı dikkate alınmalıdır. Böyle oluşturulan şehirler toplumsal birlikteliği destekler. İslam inancının önemli merkezlerinden biri olan cami, şehrin merkezinde yer alırken etrafında medrese (okul), şifahane (hastane), imaret (aşevi), çarşı, han (dinlenme yerleri), hamam ve çeşme gibi yapılar yer almıştır.

Bu şehirlerdeki konutlar, bölgede bulunan malzemelerden (taş, ağaç vb.) doğaya uygun olarak yapılmaktadır. Bu konutlarda yaşayan insanlar, zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlarına ve kültürlerine uygun olarak yaşadıkları konutlarda değişiklikler yapabilmektedirler. Ülkemizde Karabük’te Safranbolu, Ankara’da Beypazarı, Çorum’da İskilip, Sakarya’da Taraklı evleri vb. kültürümüzü yansıtan mimari eserlerimize örnektir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap