Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 185 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185

Seçmeyi düşündüğünüz mesleği tabloda verilen açıklamalar doğrultusunda araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı tabloda verilen ilgili alanlara yazınız.

  • Cevap:

Mesleğin Adı: Doktor.

Mesleğin Gerektirdiği Kişilik Özellikleri: Çalışkan olmak, sabırlı olmak, dikkatli olmak, soğukkanlı olmak, öğrenmeyi sevmek, pes etmemek ve insanları sevmek.

Mesleğin Gerektirdiği Beceriler: Konuşma becerisi olmalıdır. Zaman tanzimi becerisi olmalıdır. El hızı becerisine sahip olmalıdır. Karar verme yeteneğine sahip olunmalıdır.

Mesleğin Eğitim Süreci: Üniversite eğitim süresi 6 yıldır. Daha sonra uzmanlık için eğitim sürer. 6 yıllık da bir uzman doktor eğitim süresi vardır. Ayrıca TUS sınavından başarılı olma şartı aranır.

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 185 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap