Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 167

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 167

Şimdi hep birlikte akarsu ve göllerden yararlanma yollarını inceleyelim.

Madenlerimiz

Ülkemiz maden çeşitliliği bakımından oldukça zengindir. Bu zenginlik ekonomimizin gelişmesine önemli katkılar sunmaktadır. Maden çeşitliliğinin fazla olması, sanayi kollarının farklılaşmasını sağlamaktadır. Örnek olarak demir, inşaat sektöründe ve metal sanayisinde kullanılırken bakır, elektrik-elektronik sanayisinde kullanılır. Krom demirin sertleştirilmesinde ve çelik üretiminde kullanılırken uçak, otomobil vb. sanayilerde ise alüminyumun ham maddesi olan boksit kullanılmaktadır. Bor madeni, deterjan, boya, kimya vb. sanayilerinde, jet ve roket yakıtı yapımında kullanılmaktadır. Ülkemiz bor rezervi bakımından dünyada birinci sıradadır

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Yorum Yap