Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 99 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

➢ Ülkemizde nüfusun en fazla olduğu il hangisidir? Bu ilimizde nüfusun fazla olmasının sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: İstanbul. Çünkü hem yeryüzü şekillerinin, ikliminin elverişli olması hem de ulaşım, sanayi, turizm gibi sosyo-ekonomik koşullarının insan yaşamına elverişli ve olumlu yönde büyüdüğü için.

➢ Ülkemizde nüfusun en az olduğu il hangisidir? Bu ilimizde nüfusun az olmasının sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Bayburt. Çünkü hem yeryüzü şekillerinin, ikliminin elverişli olmaması hem de ulaşım, sanayi, turizm gibi sosyo-ekonomik koşullarının insan yaşamına uygun koşulları oluşturmadığı için.

➢ Nüfus yoğunluğu en az ve en fazla olan illerimiz hangileridir? Bu illerimizde nüfus yoğunluğuna etki eden faktörler neler olabilir?

  • Cevap: Yüz ölçümü bakımından ilk sırada yer alan Konya’nın nüfus yoğunluğu 57, en küçük yüz ölçümüne sahip Yalova’nın nüfus yoğunluğu ise 310 olarak gerçekleşti. Bunda birçok faktör etkendir. Örneğin iklim, yeryüzü şekilleri, yüzölçümü gibi doğal faktörler ve ulaşım, sanayi, eğitim-sağlık hizmetleri, ekonomik koşullar gibi de beşeri faktörler etkilidir.

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap